Świat postcovidowy - nowe możliwości biznesowe

Co po Covidzie - czyli jaka jest i będzie nowa, postcovidowa sytuacja firm w Polsce i na Świecie.

Czy już nastąpiła zmiana wektorów w skali globalnej?

 

  
                  

Świat powoli "powraca do normalnego życia" a ograniczenia związane z pandemią raz po raz zostają znoszone. 
Niepewność jutra dotycząca nowych zamówień, eksportu, zakupów, przyszłej produkcji oraz obawa przed długofalowymi skutkami gospodarczych obostrzeń związanych z pandemią w Polsce i za granicą to teraz główne pytania stojące przed każdą firmą na Świecie.

Coronavirus - Covid19 jest faktem, który skutkuje nowymi relacjami pomiędzy Chinami a Europą, Europą a USA i USA a Chinami
w taki sposób, że globalny zasięg pandemii przyśpieszył procesy zmieniające dotychczasowy porządek światowy trwający od 1989 roku. 
Wydarzenia w USA czyli masowe drukowanie pustego pieniądza przez FED to niewątpliwe przygotowanie do "The Great Reset".
Wpływa to  na planowanie sytuacji bieżącej i długofalowej w każdej polskiej firmie działającej w realiach otwartej gospodarki Europy i Świata.

 

                


 

Jaki będzie "Świat Postcovidovy"?
Na pewno nie będzie taki sam jaki był do tej pory, ponieważ zerwane zostały liczne łańcuchy dostaw, zmieniając strukturę światowego przepływu towarów, ludzi, technologii oraz kapitału.  Światowa gospodarka nagle stanęła w miejscu a wiele firm zniknęło zastąpionych przez inne "bardziej przystosowane do nowego postcovidowego świata" w sytuacji przed w trakcie i po "The Great Reset". 

 

W Polsce sytuacja jest relatywnie łatwa do rozpoznania i opanowania natomiast to co się zmieniło lub będzie zmieniać za granicą jest trudniejsze do zdiagnozowania ponieważ na sytuację "postcovidową" nakładają się nieprzewidywalne zachowania najsilniejszych gospodarek w obliczu wojen handlowych jak również geopolityczne uwarunkowania pomiędzy Zachodem a szeroko pojętym Wschodem w sytuacji nowego rozdania, którego finałem będzie "The Great Reset". Już teraz widać że część państw grzecznie ustawia się po stronie USA inne stają obok Chin
a pozostałe z Niemcami i Francją włącznie balansują i będą balansować  pomiędzy USA a Chinami i taki wariant przewidujemy też dla Polski jako części Unii Europejskiej bo tak naprawdę nie będzie innego wyboru w rzeczywistości po "The Great Reset".

Z tych powodów proponujemy firmom polskim współpracę biznesową z firmami w UK w ramach przygotowywanej umowy handlowej USA - UK z jeden strony jak i w całym obszarze w krajach pomiędzy Polską a Chinami z Chinami włącznie czyli aktywne balansowanie pomiędzy najbardziej streamlinowymi obszarami biznesowego Świata. Co się stanie z projektem Trójmorza to sprawa w tej chwili drugorzędna

ponieważ biznesowe znaczenie Chin i Azji będzie rosło a położenie Polski jest takie a nie inne.


 

 

Europa w "centrum wydarzeń"

                                          

Świat podzielił się na dwa bloki: jeden pod "przewodnictwem" USA, oraz drugi w którym rolę głóną odgrywają teraz Chiny.

Gdzie znajdzie się Europa w tej sytuacji to duży znak zapytania bo albo będzie stanowić niezależną siłę w postaci zjednoczonego, samodzielnego i trzeciego bloku, albo podzieli los Austrowęgier i stanie się zlepkiem mało znaczących państw o różnych orientacjach, które będą łatwym łupem albo dla Chin albo dla USA. Najprawdopodobniej jednak Unia Europejska pod przewodnictwem Niemiec będzie balansować pomiędzy USA po "The Great Reset" a Chinami coraz aktywniej działającymi w obszarze Azji Średniej. Balansować będzie też Rosja. 

 

Co z tego wynika dla firm polskich:

Polskie firmy poza jednolitym i już naturalnym rynkiem Unii Europejskiej mają więc możliwość swojego rozwoju balansując również w obszarach omawianych dwóch bloków:

Blok 1. Ameryka Północna czyli USA i Kanada dostępne bezpośrednio lub poprzez powstający po breksicie jednolity obszar USA-UK, do czego namawiamy firmy polskie, zainteresowane działalnością biznesową w całej Ameryce Północnej a więc w USA i w Kanadzie. UK a szczególnie Londyn po Brexicie staje się głównym kanałem komunikacji biznesowej pomiędzy UE a USA a firmy polskie w UK są doskonałą okazją do efektywnej współpracy oferując swoje ogromne już doświadczenie i praktyczną wiedzę. Wspólnie z polskimi i brytyjskimi firmami i organizacjami tworzymy platformę B2B do uczestnictwa w której zapraszamy. Szczegóły wysyłamy zainteresowanym drogą mailową po kontakcie z nami: biuro@scc.org.pl

 

 

Blok 2. Chiny i Azja Środkowa czyli ekspansja na rosnące rynki Azji Środkowej, które w obecnej sytuacji są szczególnie godne biznesowego zainteresowania firm polskich. Oferujemy kontakty biznesowe z firmami w krajach, których gospodarki wprzęgnięte są w Program Nowego Jedwabnego Pasa i Szlaku i w samych Chinach czyli w najszybciej rozwijającym się obszarze Świata. Nie jest tak, że Chińczycy maja monopol na wszystko ponieważ firmy z Azji Średniej najchętniej nawiązują współpracę z Europą i to tu pokładają swoje nadzieje biznesowe - nie w Chinach. 

 

Jak to wygląda w praktyce i dlaczego jest to takie ważne dla firm polskich: 

1. Ameryka Północna: czyli wykorzystanie roli Wielkiej Brytanii jako lewaru do współpracy na rynku USA i Kanady:

 

 

 

Wszystkie firmy polskie współpracujące lub planujące współpracę z USA, Kanadą oraz UK zapraszamy serdecznie do udziału Misji Gospodarczej Firm Polskich do Londynu i do udziału w Kongrsie Firm Polskich w listopadzie 2021 Szczegóły udostępnimy Państwu wkrótce.

UK jest też doskonałym likiem biznesowym do krajów tradycyjnie powiązanymi z Londynem a więc poza Ameryką Północną: Australią, Indiami ale też i ze wszystkimi byłymi koloniami brytyjskimi a obecna rosnąca rola i znaczenie firm polskich w Wielkiej Brytanii to szansa również i dla Twojej firmy.


 

2. Chiny i Azja Środkowa.

Sytuacja postcovidowego środowiska biznesowego w skali globalnej jest już jasna i oczywista:
Chiny rosną i będą rosnąć. Wraz z nimi rosnąć będą rynki środkowo azjatyckie położone pomiędzy Chinami a Polską a szczególnie te, które są położone na "Nowym Jedwabnym Szlaku", gdyż to właśnie tu są i będą lokowane największe chińskie inwestycje powodujące stały wzrost PKB i lokalnej siły nabywczej. Pomimo wzrastającej jakości towarów chińskich, wciąż największym zaufaniem w Azji Środkowej cieszą się towary i usługi z Europy w tym z Polski i to one są tutaj najczęściej kupowane. 

 

 

 

 

                         

 

 

 

 

Najlepszym kierunkiem dla firm polskich w najbliższych postcovidowych latach jest i długo jeszcze będzie obszar Azji Środkowej, gdyż polskie towary i usługi mając odpowiednią markę i cenę mogą tu bezpiecznie konkurować z produktami Starej Unii i nie tylko.

                                                 

Oferujemy sprawdzone i aktualne kontakty biznesowe z firmami w najbardziej chłonnych krajach Azji Środkowej czyli: Azerbejdżan, Iran, Irak, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Pakistan, Tadżykistan i Kirgistan. Wszystkie tu wymienione kraje mają różne uwarunkowania
i możliwości ale tu nikogo nie trzeba przekonywać o jakości polskich produktów i usług,  gdyż jest to tu dla wszystkich oczywiste. 

 

 

 

 

                 

 

Co zatem?
W biznesie najważniejsze są kontakty bezpośrednie. Pomimo rozwoju technik nadal kontakty face to face są najważniejsze w chwili podejmowani decyzji. Na etapie początkowym lub kontynuacyjnym można stosować techniki on-line. 

Zapraszamy do udziału w Spotkaniach B2B Online, których kalendarz znajdziecie na naszej stronie głównej www.scc.org.pl
a opis ogólny projektu tutaj

  Zapraszamy do współpacy.