podstawowe pojęcia          Cnc chinese center          teraz rosja          caspian center          arabic center          indie

arabic center

"Za niecałe dziesięć lat Stany Zjednoczone staną się największym światowym producentem ropy na świecie. Znacznie wzrośnie także produkcja ropy w Iraku" - uważają międzynarodowi eksperci. Doroczny raport ''Prognoza Energetyczna dla Świata'' [WEO], opublikowała Międzynarodowa Agencja Energetyczna.

 
Obecnie najwięksi producenci ropy to Rosja i Arabia Saudyjska, ale do roku 2020 ma się to zmienić. Eksperci agencji podkreślają, że Stany Zjednoczone inwestują w nowoczesne technologie, w tym tak zwany fracking, czyli metodę wydobywania na przykład gazu łupkowego. Dzięki temu wydobycie i ropy, i gazu w USA będzie rosło. Jednocześnie - stwierdza raport - USA będą importować coraz mniej ropy i około roku 2030 staną się jej eksporterem netto. Nafta z Bliskiego Wschodu będzie natomiast trafiać przede wszystkim do Azji. Tymczasem Irak stanie się ważnym graczem na rynku ropy.

 
''Za niecałe 25 lat wyprzedzi Rosję i stanie się drugim największym na świecie produ-centem ropy'' - czytamy w raporcie Agencji
(żródło IAR).

Po "Arabskiej Wiośnie" Świat Arabski jest coraz bardziej podzielony i coraz mniej przewidywalny. Jest to jednak duży i w miarę jednolity kulturowo rynek, nastawiony na współpracę z Europą a w szczególności z Unią Europejską a ostatnio także z Rosją. Kraje Arabskie podzielone są na 2 obszary: Afryka Północna i Bliski Wschód.


                             


W naszej ofercie oferujemy Państwu współpracę w Północnej Afryce z Libią i Tunezją a na Bliskim Wschodzie z Arabią Saudyjską, Bahrajnem, Irakiem, Katarem, Kuwejtem, Omanem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Dla każdej polskiej firmy odnajdujemy właściwego partnera do współpracy jak również oferujemy pośrednictwo w certyfikacji usług i produktów na wszystkie rynki arabskie.  

Bliski Wschód: Arabia Saudyjska to najstabilniejszy rynek Świata Arabskiego. Polska ma z Arabią Saudyjską podpisaną umowę o strategicznym partnerstwie!